czwartek, 30 kwietnia 2015

Zwierzęta w Ogrodzie !

W naszym ogrodzie mieszka wiele cudnych żyjątek.Niestety nie udało mi się zrobić im zdjęć.Może mam pecha? albo po prostu są tak dziś zajęte swoimi sprawami że nie miały czasu mi pozować hehe :) Nadaży się jeszcze okazja to Wam pokaże.A dziś zwierzątka które są zawsze u mego boku.

                                Gucio :)                                   Papik :)

Bąbel- stróż i pan ogrodu :)


oraz z innej beczki:) 
Rybki i żabka :)stali mieszkańcy ogrodu.
Pozdrawiam :) życzę miłego dnia .
                                         Do usłyszenia w MAJU ;)


wtorek, 28 kwietnia 2015

Nasz Ogród Nocą!

Dziś u nas szaro i ponuro.Pogoda sprawiła,że nie popracowaliśmy w ogrodzie,cóż czasem potrzebny jest deszcz i nam i naszym mieszkańcom w ogrodzie :) I tak sobie pomyślałam ,cofając się do wczorajszego ,póżnego wieczoru,że pokaże Wam jak to u nas wygląda...Noc,cisza...magia!!! Zostawiam Was ze zdjęciami...Pozdrawiam i życzę Miłego Wieczoru :) Agata.               Do usłyszenia !!!

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Nowości w Naszym ogrodzie :)

Dzisiaj jest taki piękny dzień że całą rodzinką wybraliśmy sie do szkółki położonej od naszego zamieszkania jakieś 6 km. Bardzo polecam :) Szkółka Mareckich  w Rychliku.Fachowa porada, przesympatyczni właściciele  , roślinki są bardzo zadbane  , prawidłowo nawożone, przycięte i ukorzenione pięknie.Uwielbiam tam spędzać czas,oglądać ,wąchać i oczywiście wybierać :) szukać czegoś nowego,co bedzie królowało w naszym ogrodzie. Znacie to uczucie, prawda???:)A oto  przedstawiam moje  maleństwa:


Dwie różne odmiany hortensji bukietowych:) to już 4 takie w mojej kolekcji...


Tawuła szara- druga do kolekcji...

Budleja Dawida- rownież druga do kolekcji...


Pigwowiec - jedyny w ogrodzie.

Pyracantha hybride " orange glow '' nr 1 w ogrodzieCotinus coggygria - young lady - zakochałam sie w tej roślince...i zagości w mym ogrodzie :)

Kupiłam  bo ja po prostu kocham Begonie :)


Oraz drzewka owocowe grusza lukasówka i czereśnie ;)

Także to już wszystko.Na zakończenie dodam ,że moje tulipany w końcu zakwitły a oto dowodyA ja tymczasem uciekam do moich maleństw

Dziękuje i pozdrawiam Agata :)
czwartek, 16 kwietnia 2015

Wiosna w lesie cz.II. - w ogrodzie.

Wszystko dookoła budzi się z zimowego snu.Prace w ogródku trwają.Każdą wolną chwile spędzamy na świeżym powietrzu porządkując nasz ogród.Razem z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni.Efekty ciężkiej pracy już widać i mam nadzieje że Wy też to zauważycie.Bo najważniejsze to przecież żeby nam sie podobało,sprawiało nam przyjemność i radość oraz satysfakcję.My kochamy to co robimy :)

Kącik tulipanów pod sumakiem w półcieniu.Niestety na kwiaty musze cierpliwie poczekać :)

Mój trójkącik z kwiatami,gdzie latem będą tu królowały róże i pięciorniki.

W warzywniku czas przekopywania.U nas majówka to czas sadzenia warzyw. :)


W naszym ogrodzie (po ciężkich bywa dniach) możemy także wypocząć,zrelaksować się na hamaku czy na ławeczce przy oczku wodnym,posłuchać śpiewu ptaków,rechotu żab czy szumu wody płynącego z fontanienek.Oczko wodne w wykonaniu mojego męża :)


Letnie ,ciepłe wieczory spędzamy w gronie znajomych i rodziny w altance,urządzając grila :)Altana i gril powstały w zeszłym roku,wymagające podszlifowania :)

Na koniec dodam że mieszkamy z dala od miasta i wsi,gdzie panuje cisza i spokój.kochamy to miejsce,tu czujemy sie szczęśliwi i bezpieczni.pozdrawiam Agata.


środa, 15 kwietnia 2015

Wiosna w lesie.

Witam wszystkich serdecznie.Pierwszy raz zakładałam bloga,nie było na szczęcie to trudne bo strasznie sie bałam :) ale jestem zachwycona że moge choć odrobine pokazać wam Moje Niebo :)


Zapraszam do oglądania zdjęć i KOMENTUJCIE!
Pozdrawiam ;) Agata